O nas

W roku szkolnym 2015/2016 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń odbył się szereg szkoleń poświęconych książce. Książce, do której tak niechętnie nasi uczniowie sięgają, gdy jest ona lekturą. Ale badania dowodzą, że dzieci i młodzież czytają - mają swoje ulubione lektury. Może więc warto do nich sięgnąć, pochylić się nad nimi na lekcjach, zastosować niekonwencjonalne metody. Tym problemom poświęcone były zaproponowane przez doradców m. st. Warszawy w zakresie języka polskiego - Ewę Pawlic-Rafałowską, Barbarę Janik-Płocińską i Agnieszkę Marcinkiewicz - szkolenia:
kurs doskonalący: Książka przyjazna uczniowi, czyli jakie lektury zaproponować uczniom szkoły podstawowej;
cykl seminariów pod hasłem: Światy realne czy fantastyczne? - o fascynacjach czytelniczych nastolatków.
Na zajęciach mieliśmy zaszczyt gościć znawców problemu. Prof. UW Grzegorz Leszczyński z Zakładu Literatury Popularnej, Dziecięcej i Młodzieżowej Wydziału Polonistyki UW z właściwą sobie pasją opowiadał o książkach dla dzieci i młodzieży, zaproponował niekonwencjonalne rozwiązania. Dr Michał Zając  z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW przedstawił aplikacje książkowe dla dzieci, mówił o e-ksiażkach i e-czytelnictwie oraz o książkach konwergencyjnych. Może to jest klucz do umysłów i serce młodych czytelników?
Pokłosiem szkoleń jest ten blog, a zwłaszcza cykl nauczycielskich rekomendacji, recenzji książek polecanych przez nauczycieli. Zapraszamy do lektury i....tworzenia książek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz